Tulekul selle aasta esimesed suurepärased kalastusilmad

Tulekul selle aasta esimesed suurepärased kalastusilmad

Kui selle aasta kevad on näidanud end väga külmana ja seetõttu mõjunud ka kalastamisele ja kala aktiivsusele, siis nüüd kõikidel kalapüügisõpradel on põhjust rõõmustada. Riikliku ilmateenistuse kohaselt tõusevad temperatuurid suisa 20 soojakraadini. 

Kõik algab kolmapäeval, kui ilmateenistuse kohasel lubatakse tagasihoidlikud, aga siiski lubavad 16 kraadi. Tugevast tuulest küll pääsu ei ole. Puhub loode – ja läänetuul 5 – 10, põhjarannikul kuni 16 m/s ning temperatuurid jäävad 12 kuni 16 soojakraadi vahele.

Neljapäeval seevastu on perfektne kalastusilm. Ilmateenistust lubab 13 kuni 19 sooajakraadi ning tuuleks kõigest 2-7 m/s muutliku suunaga tuult. See on ideaalne päev nautida suhteliselt tuulevaikset ja sooja ilma.

Reedel naaseb tuul, mis võib olla puhanguti kuni 15 m/s ja langeb ka temperatuur kuni 17 soojakraadi. Millega tehakse ruumi laupäevale, kus soojakraade lubatakse 15 kuni 20 kraadi. Tuulekiiruseks 5 kuni 10 m/s.

Sellise vapustava nädalalõpuga ei ole looduses mitte ainult kalamehed, vaid ka puhkajad ning soovitame sobivale kalastuskohale minna juba varakult, sest hiljem lihtsalt ei pruugi enam ruumi olla.