Nüüd võib jälle siseveekogudes koha püüda

Koha

10. juuni on kalapüügis üks oluline kuupäev, aga kindlasti mitte nii oluline, mis lõpetab näiteks haugi püügikeelu. 10. juunil lõppeb koha püügikeeld siseveekogudes.

Koha püügikeeld algas siseveekogudes 5. mail ning lõppeb 10. juuni keskööl ehk alates 11. juunist võib siseveekogudes, Võrtsjärves, Peipsi, Lämmi ja Pihkva järves taaskord koha püüda. Meres lõppeb 15. mail alanud koha püügikeegl alles 15. juuli keskööl.

Teine vähem olulisem sündmus on latika püügikeeld. 10. juunil lõppeb ka latika püügikeeld kõikides siseveekogudes, samuti Peipsi, Lämmi ja Pihkva järves.

Aga tegu ei ole olulise kuupäevaga, sest keeld nii või naa ei laienenud lihtkäsi – ja käsiõngele Peipsi, Lämmi ja Pihkva järves ning lisaks sellele siseveekogudes ei laienenud keeld ka põhjaõngele.

Lõpetuseks tuletame meelde ka alammõõdud. Koha alammõõt on Võrtsjärves 51cm ja meres ning teistel siseveekogudes 46cm ja latikas alamõõt Peipsi, Pihkva ja Lämmi järves, Emajões ning väikeses emajões 35cm. Teistel veekogudel latika alammõõt puudub.

Sulle võib veel meeldida...